Klub motocyklowy Gremium MC założony został w 1972 w Mannheim. Jest jednym z największych klubów w europie. Klub posiada ponad 100 oddziałów ( chapterów ) w takich krajach jak Niemcy, Włochy, Polska, Słowenia, Wyspy Kanaryjskie, Bośnia i Hercegowina, Austria, Hiszpania, Serbia, Wenezuela, Tajlandia, Turcja i Chile.
Mimo odległości wszystkie oddziały współpracują ze sobą i utrzymują bliskie-braterskie kontakty. Nasz klub jest - jak mówi już jego nazwa - kręgiem wybrańców (osób powołanych), wspólnotą motocyklistów, którzy przynależnością i braterstwem wcielają właściwy sobie sposób życia. "Barwy" naszego klubu oddają nasze zapatrywania i siłę poprzez wschodzące słońce i zaciśniętą pięść, wyciągniętą do nieba.
Gremium MC uznało liczbę " 7 " za swoją cyfrę ponieważ: Litera "G" jest 7 literą w alfabecie Nazwa Klubu "Gremium" ma siedem liter Siedem odziałów "Rats-Chapter" wyróżnia się w hierarchii klubu Od tysiącleci dla ludzkości cyfra "7" jest cyfrą magiczną Nie przypadkowo mamy 7 dni w tygodniu